Uudised
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo andsid 17. novembril virtuaalsel tunnustusüritusel Marketex Offshore Constructions’ile üle peresõbraliku tööandja hõbemärgise.
„See on meie jaoks väga suur tunnustus. Eesti tööandjana tahame olla mitte ainult tööstuse edendaja, vaid ka hea töökultuuriga töötajasõbralik ettevõte,“ sõnas Marketex Offshore Constructions’i juhatuse liige Ruslan Diduhh. „Peresõbraliku tööandja märgise programm on olnud meile kolme aasta jooksul teeviidaks, mis on aidanud meil ära tunda, mis suunas töökeskkonna ja -kultuuri arendamisega edasi liikuda. Oleme õnnelikud saavutatu üle, sest oleme selle nimel palju pingutanud. Täna, vaadates tagasi tehtud tööle meie töökultuuri täiustamisel, olen veendunud, et oleksime võinud jõuda palju rohkem, kui koroonapandeemia poleks vahepeal plaane sassi löönud. Samas olen kindel, et suuremate muutuste loomiseks tahame tegutseda veelgi ambitsioonikamalt ja julgemalt.“
Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul on peresõbraliku tööandja programmi idee muuta ühiskonna hoiakuid hoolivamaks töötaja ja tema lähedaste suhtes. “Peresõbraliku tööandja programmis osalevad organisatsioonid otsivad pidevalt ja süsteemselt võimalusi, kuidas säilitada positiivne töökultuur, kus töötajatel on hea olla. Tänased märgise saajad on teinud suuri pingutusi selleks, et ka kõige keerulisemates kriisioludes hoida üleval koostöövaimu ning leidnud nutikaid lahendusi töötajate motivatsiooni toetamiseks,” rääkis Kiik.
Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo lisas, et oluline on peresõbraliku töökeskkonna kujundamisel võtta arvesse ka inimeste vaimse tervisega seotud küsimusi. “Veedame oma ärkveloleku ajast arvestatava osa tööd tehes, kas töökeskkonnas või kaugtööl. Mõlemal juhul on oluline, et töötaja tunneks end väärtustatu ja kaasatuna. Praegune koroonakriis on näidanud selgelt, et lisaks vaktsineerimisele ja füüsilise tervise hoidmisele tuleb tähelepanu pöörata ka töö- ja pereelu paremale ühitamisele, et ka kodukontoris ei veniks töötunnid liiga pikale ning väsinud töötajad eesliinilt pääseks mõistlikul ajal koju ning saaksid aega veeta oma lähedastega. Siin algabki peresõbralikkus tööandja poolsest suhtumisest ning töötajate mõistmisest, aga ka arusaamisest, et mitmekesises töökeskkonnas tuleb töötajate vahelise hea läbisaamise nimel omavahel ka suhelda.”
Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5-3 aastat, misjärel väljastatakse organisatsioonile lõppmärgis, kas pronks-, hõbe- või kuldtasemel. Konsulteerimis- ja hindamisprotsess kätkeb endas tööelu erinevaid aspekte. Marketex Offshore Constructions keskendus seni eeskätt soodsate töötingimuste loomisele, töötajate töötervishoiule ja tööohutusele, järelkasvu arendamisele, professionaalsele toetusele ja arengule, info liikumisele, suhtlemiskliimale ning paindlikule tööajale.
Peresõbraliku tööandja märgise programmi on ellu kutsunud Sotsiaalministeerium koostöös Civitta Eesti ASiga.